دارالشفاء
  • gallery1
 
 ویدئو
 
 ویدئو
 
معرفی حضرت استاد پیر مهر (حفظه الله)

عارفی  واصل  که  زندگی  خود را وقف خدمت به خلق خدا کرده و به اذن الهی واسطه ای است برای شفا بخشی و رفع گرفتاریهای خلق.
ایمان راسخ و اعتقاد قلبی ایشان به شفا بخشی الهی با استناد به آیه مبارکه " وَ إِذا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفينِ" (شعرا، آیه 80) عمل شفا بخشی ایشان را به معجزه و خرق عادت شبیه کرده است. این اعتقاد قلبی از پی سالها عبادت و مراقبه و ریاضات شرعیه و مداومتهای منطبق با شریعت و دستورات الهی ، ثبوت یافته و با متَّصِف شدن به صفات الهی ، با ایشان نفسی رحمانی و گیرا بخشیده است که با کسب اجازه از محضر استاد فقیدش حضرت سید ابوالحسن حافظیان (رحمة الله علیه) سالهاست خلق درمانده خداوند را چاره سازی کرده و بیماران را شفا می بخشد و در قبال شفا بخشی و مرحمت تکه نبات و رفع گرفتاری خلق ، هیچگاه به قدر ذرهُ المثقالی هم حق الزحمه یا حتی هدیه ای از هیچکس دریافت نداشته و با تمسّک به عبارت " لا اسئلکم علیه اجرا..." فقط عبادت بیشتر به درگاه الهی را به عنوان حق الزحمه از خلق ، عنوان میکنند . همچنان که سالها پیش به استادشان حضرت حافظیان (رحمة الله علیه) نیز گفته اند : "... عهد کردم که تا آخر عمر در این راه چیزی از مردم نگیرم ." مناعت طبع ، قناعت پیشگی و ساده زیستی علی وار ، ایشان را از توجه به مال و نصیبهای دنیوی کاملا بی نیاز کرده است .
حضرت حاج حسین قنبری قائم ، سالهاست به لقب "پیر مهر" مشهور است ، مهر و عطوفتِ بیدریغ رحمانی و حُسنِ خُلقِ محمدی و تلآلو نور الهی در چهره ایشان ، دوستداران ، محبان و افرادی که شناختِ دقیق و حقیقی تری از ایشان داشته اند را به طور متّفق القول بر آن داشت که این لقب را به ایشان بدهند که بحّق هم سزاوار ایشان است .بارها دیده و شنیده شده در ملاقاتهایی که افراد با وی داشته اند و در ذکر برخی مشکلات و گرفتاری های خلق و برخی بیماری ها ، ناراحتی دیگران ، ذهنِ مبارک ایشان را مدتها به خود مشغول داشته و موجب تکدّر خاطر طولانی در ایشان شده و مکّررا دعای خیر نموده و از خداوند ، رفع آن مشکلات را مسالت کرده اند.
در این باره محبان و ملاقات کنندگان اشعار بسیاری سروده اند :

مرا پیر وفا غیر از شما نیست
کزین بهتر بجانم آشنا نیست
نگاهت گرم و از جان مایه دارد
کلامت جز کلام اولیا نیست
                                                                               دکتر اکبر صابونچی راد


پوینده و پایندۀ راهی ای پیر!
راهی تو و مهری تو و ماهی ای پیر
من مانده ام آن صورت نورانی چیست؟
در چشم تو آن حالت روحانی چیست؟
                                                                 صندوقی

مراقبه و رعایت حدود الهی و دستورات و موازین شرعی در زندگی ایشان ابعاد گسترده ای دارد تا آنجا که در طول هر لحظه از زندگی پر برکتشان ، نهایت همت و تلاش ، صرفه جویی ، هدفمندیِ تمامی کارهای روزمره در راستای رضای خالق و خدمت موثر به خلق ، بوضوح دیدنی است و بسیار تاثیر گذار.
تاکیدهای بسیار ایشان در مورد دقت در لقمه هایی که وارد زندگی افراد شده و موجبات راحتی یا گرفتاری در زندگی می شود ، اعتقاد راسخ ایشان به باور داشت مکرمت ها ، مراحم و الطاف حق تعالی ، توصیه های مکرر بر سپاسگذاری و بجای آوردن شکر نعمات و رَحمات الهی و مداومت داشتن بر عبارت و مفهوم "الحمدُلله" ، تاکید بسیار بر شب زنده داری و قرائت کلام الله ، تشویق به داشتن نظم و هدفمند بودن همه اعمال خاصّ و عام انسان در راستای رضای حق و خدمت به خلق و ... از ایشان شخصیتی همه جانبه و جامع الاطراف ساخته که توجهی ویژه به همه ابعاد و شئونات زندگی انسان دارد. از اصول صحیح تغذیه و پخت و پز ، تربیت فرزندان ، حُسن معاشرت با اهل خانواده و بستگان و حفظ آداب و رسوم و سنتهای ارزشمند کهن ایرانی تا توجهی ویژه به ادبیات و اشعار عرفانی و سرودن اشعار عرفانی پند آمیز و نوشتن آنها به خط خوش نستعلیق ، همه موضوعات مورد توجه ایشان هستند.
کلام و نَفَس پیرمهر چنان گیرا  و رحمانی است که برخی افراد در ملاقات با ایشان به شریعت اسلام و اجرای احکام و فرایض الهی پایبند و مانوس شده و چه بسیار اشخاصی که در محضر ایشان با رضایتمندی و شوق بسیار از ادیان مختلف به شریعت ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) و مذهب شیعه گرائیده و پایبند و معتقد مانده اند.

منم آن بنده مخلَص که از آن روز که زادم
دل و جان را ز تو دیدم ، دل و جان را به تو دادم
ز میانم چو گزیدی ، کمرِ مهر تو بستم
چو بدیدم کرم تو ، به کرم دست گشادم
                    مولانا

(ل . ملکی)
 

 

تمامی حقوق این سایت به حضرت خیرالسالکین و اسوه الطالبین جناب مستطاب عارف واصل آقای حاج حسين قنبری قائم تعلق دارد.