دارالشفاء
  • gallery1
 
 ویدئو
 
 ویدئو
 
برنامه متقین در نگرش پیر مهر

برنامه متقین برنامه ای است که حضرت استاد پیر مهر برای  سالکین و طالبان راه پیشنهاد می کند تا با انجام آن به مقصود و معبود و محبوب برسند:

- هر چیزی را با خدا بخواهید . برای او بخواهید .

- سعی کنید همیشه با وضو باشید.

- برای برقراری ارتباط و حضور در محضر خدا ، ذکر صلوات را فراموش نکنید . که بهترین اذکار است برای تضمین این ارتباط با آن بی نهایت بزرگ ، قبل از دعا ، قبل و بعد از تلاوت قرآن چهارده صلوات را با حضور قلب هدیه ارواح معصومین (علیهم السلام) کنید.

- سعی کنید تا جایی که برایتان امکان دارد به دو زانوی ادب بنشینید که این روش و توصیه بزرگان است.

- خواندن قرآن در دل شب یا بعد از نماز صبح . حداقل دو صفحه جزء برنامه روزانه باشد.

- اوقات پنج گانه نماز را مراعات کنید که هر کدام سر وقت و وعده اش باشد . نماز اول وقت را با حال حضور بخوانید.

- نماز شب . نماز شب ملاک و معیار برتری و مساوی نبودن ایمان آورندگان است.

- در نمازهای شب سوره " انا انزلناه " را در رکعت اول دو رکعتی اول ، " قل اعوذ برب الناس" را در رکعت اول دو رکعتی دوم ، " قل اعوذ برب الفلق " را در رکعت اول دو رکعتی سوم ، " قل یا ایها الکافرون " در رکعت اول دو رکعتی چهارم و برای تسلای خاطر و اطمینان قلبی و امید و انتظار نجات از هر مخمصه ای سوره " انشراح" را در نماز "شفع" و در نماز صبح سوره "والعصر" که یک یادآوری بسیار بسیار موثر است که انسان متوجه برنامه و خط سیرش باشد تا مبادا از زیانکاران باشد ، و در نماز ظهر سوره "فلق" و در نماز عصر سوره "ناس" و در نماز مغرب سوره "قدر" که یادآور ارزش شب است و در نماز عشاء سوره "مزمل" را برای بیداری شب و با پیغمبر بودن بخوانید . بنا بر گفته بزرگان دیگر کم و کسری باقی نمی ماند.

- در نمازهایتان خاشع و خاضع باشید .( الذین هم فی صلاتهم خاشعون)

- پرهیز از هرگونه لغوی داشته باشید .( و الذین هم عن اللغو معرضون)

- توجه به بزرگی خدا و تسلیم و سر سپردگی در برابر او کلید تمرکز و اتصال در نماز است . تکبیر نماز را چنان بگوئید که عظمت خدا را در آن لمس کنید.بی توجهی به این امر در نماز یعنی اینکه نماز ، نماز نیست.

- مرور آیه بیست و چهارم سوره توبه . مرور سوره یس بعد از نمازهای صبح و توجه به ذکر الحمدلله رب العالمین و عامل بودن به آنچه می خوانید.

- بیداری سحر و بیداری تا طلوع آفتاب ، اگر هرچه قرار است نصیب آدم شود در این ساعت هاست. بیداری تا طلوع آفتاب . نگوئید خواب صبح می چسبد . این حرف اصلا درست نیست چرا که ائمه و بزرگان سفارش های زیادی کرده اند که طلوع صبح را نخوابید.{...}

- مراقب لقمه ها باشید. اعمال آدمها دور از لقمه ای که در شکم می ریزند نیست .لقمه اگر درست باشد حرکات آدم درست می شود.

- در طول روز بیکار و عاطل و باطل نبودن و به کار انداختن سرمایه عمر برای برتر آمدن . نه برای مال اندوزی و جاه و مقام .

- در آخر شب موقع خوابیدن حسابرسی اعمال و استغفار بابت آنچه ناخواسته بنا بر سرشت از آدم سر زده است و یاد مرگ و موت و لحظه احتضار را هر شب در دل زنده کردن {...} اینها مسیرهای تقواست .

 

 

 

 

تمامی حقوق این سایت به حضرت خیرالسالکین و اسوه الطالبین جناب مستطاب عارف واصل آقای حاج حسين قنبری قائم تعلق دارد.