دارالشفاء
  • gallery1
 
 ویدئو
 
 ویدئو
 
  چگونگی ملاقات با حضرت پیر مهر

ملاقات بیماران:
دوشنبه و پنج شنبه هر هفته از ساعت ۷  صبح الی  ۱۰  ( شرعی)  از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۲۵۱۶۲۴۰ برای ۴۰۰ نفر وقت ملاقات بیماران تعیین می شود. مشروط بر اینکه آقایان تماس بگیرند.
حتی اگر بیمار خانم است ، سرپرست او باید تماس بگیرد تا بتواند وقت ملاقات دریافت نماید.در ضمن ، بیان کردن نسبت بیمار با شخص تماس گیرنده و نوع بیماری مهم است . همراه بیمار در روز ملاقات ، ( مخصوصا خانمها) باید محرم درجه یک شخص  بیمار باشد.
وقت ملاقات برای صبح روزهای یکشنبه و چهارشنبه تعیین می شود. لازم به توضیح است که اگر شخصی روز پنج شنبه تماس بگیرد نوبتش برای صبح روز یکشنبه هفته بعد و اگر روز دوشنبه تماس بگیرد برای صبح چهارشنبه همان هفته ، وقت ملاقات دریافت خواهد کرد.
در ضمن ساعت ۹ تا ۱۰ شرعی مخصوص ملاقات بیماران بد حال و اورژانسی است که غالبا توسط آمبولانس و ... به دارالشفاء آورده می شوند.لذا شخص نوبت گیرنده باید در تماس تلفنی ، وضعیت جسمی بیمار را شرح دهد.
لازم به توضیح است که در سنوات گذشته حضرت پیر مهر حبه نبات شفا بخش را برای بیماران بد حالی که در بیمارستان بستری بودند مرحمت می نمودند ، اما در سالهای اخیر فقط حضور بیمار و ترخیص او از بیمارستان شرط دریافت حبه نبات شفا بخش است.

چگونگی ملاقات برای مسایلی غیر از بیماری :
قبل از ظهر روزهای یکشنبه و چهارشنبه ، فقط آقایانی ملاقات می شوند که برای رفع مشکلات کاری ، نازائی ، گرفت و گیرهای اقتصادی ، خانوادگی ، اداری ، راهنمایی های معنوی ، مال باختگی و استخاره ، ... به دارالشفاء مراجعه نموده اند.
دیگر ملاقات مشکلات هم با ثبت نام تلفنی خواهد بود ، روزهای دوشنبه و پنج شنبه از ساعت ده الی دوازده قبل ازظهر تلفن ۲۲۵۱۶۲۴۰ به آقایان تا ۱۳۲ نفر پاسخگو می باشد . شرط ملاقات در گرفتاری ها ، قضا نشدن یک هفته نماز فرد مراجعه کننده است .
لازم به ذکر است که به هیچ عنوان در زمان ملاقات گرفتاری ها ،  بیماران ملاقات نمی شوند. بجز اشخاصی که برای مشکل نازایی مراجعه می کنند .
جهت رفع مشکل نازایی ، مشروط بر اینکه زوجین نماز و طاعت مرتب و حجاب خانم همیشه چادر باشد. با داشتن این شرایط ، زوج می تواند در ظهر روزهای ملاقات با دریافت نوبت تلفنی  به دارالشفاء مراجعه نماید. ضمنا در قبل از ظهر روزهای ملاقات پیر مهر امکانی دیگر برای اشخاصی که به استخاره جهت تصمیم گیری در اموراتشان نیاز دارند فراهم نموده اند. لذا در همان روزها تعداد ۷۰ استخاره برای مراجعین گرفته می شود و جواب استخاره توسط خادمین دارالشفاء به آنها اطلاع داده می شود.
لازم به یادآوری است  که در زمان ملاقات گرفتاری ها و مشکلات ، خانمها  تحت هیچ عنوانی ملاقات نمی شوند.در چنین شرایطی باید سرپرست خانواده در محل دارالشفاء حضور داشته باشد تا بتواند به تنهایی خدمت حضرت پیر مهر برود و یا اگر استخاره ای لازم داشتند در صفی که به همین منظور تشکیل می شود حاضر شوند و جواب استخاره را از طریق خادمین دارالشفاء دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که حضرت پیرمهر از سال ۱۳۳۹ تا ۱۳۷۸ برای عموم مردم جهت بیماران خارج و داخل کشور تلفنی عزائم می‌کردند و در صورت لزوم برای رفع مشکلات دستورالعمل می‌دادند. اما به‌علت بیش از حد بودن مراجعین تلفنی؛ به ناچار از سال ۱۳۷۸ تا چندی پیش، فقط برای تماس‌های خارج از کشورعزائم می خواندند و دستورالعمل میدادند ، که چند مورد آن در کتاب جلوات حق بخش شفایافتگان ذکر شده است.

نشانی دارالشفاء قائم:
تهران – تجریش – میدان قدس – خیابان باهنر ( بسمت نیاوران) ، دزآشیب ( خیابان نبش آتشنشانی) ، خیابان شهید احمد رمضانی  کوچه دارالشفاء قائم – پلاک ۲

 

تمامی حقوق این سایت به حضرت خیرالسالکین و اسوه الطالبین جناب مستطاب عارف واصل آقای حاج حسين قنبری قائم تعلق دارد.