دارالشفاء
  • gallery1
 
 ویدئو
 ویدئو
  چگونگی ملاقات با حضرت پیر مهر
ملاقات بیماران:
دوشنبه و پنج شنبه هر هفته از ساعت ۷  صبح الی ۱۱  ظهر شرعی از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۲۵۱۶۲۴۰ برای ۴۰۰ نفر وقت ملاقات بیماران تعیین می شود. مشروط بر اینکه آقایان تماس بگیرند.
حتی اگر بیمار خانم است ، سرپرست او باید تماس بگیرد تا بتواند وقت ملاقات دریافت نماید.در ضمن ، بیان کردن نسبت بیمار با شخص تماس گیرنده و نوع بیماری مهم است . همراه بیمار در روز ملاقات ، ( مخصوصا خانمها) باید محرم درجه یک شخص  بیمار باشد.
وقت ملاقات برای صبح روزهای یکشنبه و چهارشنبه تعیین می شود. لازم به توضیح است که اگر شخصی روز پنج شنبه تماس بگیرد نوبتش برای صبح روز یکشنبه هفته بعد و اگر روز دوشنبه تماس بگیرد برای صبح چهارشنبه همان هفته ، وقت ملاقات دریافت خواهد کرد.
در ضمن ساعت 9 تا 10 شرعی مخصوص ملاقات بیماران بد حال و اورژانسی است که غالبا توسط آمبولانس و ... به دارالشفاء آورده می شوند.لذا شخص نوبت گیرنده باید در تماس تلفنی ، وضعیت جسمی بیمار را شرح دهد.
لازم به توضیح است که در سنوات گذشته حضرت پیر مهر حبه نبات شفا بخش را برای بیماران بد حالی که در بیمارستان بستری بودند مرحمت می نمودند ، اما در سالهای اخیر فقط حضور بیمار و ترخیص او از بیمارستان شرط دریافت حبه نبات شفا بخش است.

چگونگی ملاقات برای مسایلی غیر از بیماری :
بعد از ظهر روزهای یکشنبه و چهارشنبه ، فقط آقایانی ملاقات می شوند که برای رفع مشکلات کاری ، نازائی ، گرفت و گیرهای اقتصادی ، خانوادگی ، اداری ، راهنمایی های معنوی ، مال باختگی و استخاره ، ... به دارالشفاء مراجعه نموده اند.
شرط ملاقات در بعد از ظهر ها ، قضا نشدن یک هفته نماز فرد مراجعه کننده است . مراجعین در ظهر شرعی روزهای ملاقات بعد از انجام فریضه ظهر توسط خادمین نام نویسی میشوند و پس از نام نویسی در بیرون از دار الشفاء توسط خادمین و باز گو کردن علت مراجعه ، دو ساعت و نیم بعد از اذان به ترتیب فهرست ، به داخل دارالشفاء راهنمایی می شوند و از حضرت پیر مهر در حالی که به دو زانوی ادب نشسته اند و جهت رفع مسایلشان چاره جویی می کنند و مدد می طلبند . ایشان هم با سعه صدر ، به مصائد و مشکلات مراجعین با دقت گوش می دهند و در نهایت با دلالت و راهنمایی اجازه می دهند که فرد ذکر و دستورالعملی را منوط به شرایط خاص زمانی و مکانی انجام دهد.دستورالعملها غالبا از ادعیه و اذکار معتبری هستند که فرد مراجع بایست با حضور قلب در اوقات خاصی از روز یا شب مشغول آن شود.آن هم فقط در همان چند روزی که حضرت پیر مجوز آن را صادر نموده اند .
لازم به ذکر است که به هیچ عنوان در بعد از ظهر روزهای ملاقات بیماران ملاقات نمی شوند. بجز اشخاصی که برای مشکل نازایی مراجعه می کنند .
جهت رفع مشکل نازایی ، لازم و ضروری است که زوجین 40 روز قبل از مراجعه به دارالشفاء نمازشان قضاء نشده باشد و ضمنا زوجه تعهد کند که همیشه حجابش چادر باشد. با داشتن این شرایط ، زوج می تواند در ظهر روزهای ملاقات بعد از انجام فریضه نماز ظهر به دارالشفاء مراجعه نماید. ضمنا در بعد از ظهر روزهای ملاقات پیر مهر امکانی دیگر برای اشخاصی که به استخاره جهت تصمیم گیری در اموراتشان نیاز دارند فراهم نموده اند. لذا در همان روزها تعداد 66 استخاره برای مراجعین گرفته می شود و جواب استخاره توسط خادمین دارالشفاء به آنها اطلاع داده می شود.
لازم به یادآوری است  که در بعد از ظهر روزهای ملاقات خانمها، تحت هیچ عنوانی ملاقات نمی شوند.در چنین شرایطی باید سرپرست خانواده در محل دارالشفاء حضور داشته باشد تا بتواند به تنهایی خدمت حضرت پیر مهر برود و یا اگر استخاره ای لازم داشتند در صفی که به همین منظور تشکیل می شود حاضر شوند و جواب استخاره را از طریق خادمین دارالشفاء دریافت نمایند.

چگونگی تماس اشخاص خارج از کشور :
فقط بیمارانی که خارج از کشور سکونت دارند و به دلیل بعد مسافت ، مراجعه حضوری در دارالشفاء برایشان امکان پذیر نیست ، می توانند در روزهای شنبه از ساعت 2 تا 5 عصر شرعی به وقت ایران ، با شماره 00982188431537  تماس بگیرند و آقای مهندس رحمانی بعد از پرسش از نام و نشان شخص و نوع بیماری اش ، همزمان با حضرت استاد تماس تلفنی برقرار می نماید تا ایشان از پشت تلفن برای شخص بیمار عزائم بخوانند و اگر شخص به دلیل مسایل و مشکلات دیگری تماس گرفته است در صورت لزوم ، اجازه انجام دستورالعمل و ذکری را جهت رفع مشکلات و موانعش از حضرت پیر مهر دریافت نماید.
و کلام آخر اینکه ایشان از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان آن به هیچ عنوان ملاقات و تماس تلفنی با مراجعین و بیماران دارالشفاء ندارند.
نشانی دارالشفاء قائم:
تهران – تجریش – میدان قدس – خیابان باهنر ( بسمت نیاوران) ، دزآشیب ( خیابان نبش آتشنشانی) ، خیابان شهید احمد رمضانی  کوچه دارالشفاء قائم – پلاک 2
تمامی حقوق این سایت به حضرت خیرالسالکین و اسوه الطالبین جناب مستطاب عارف واصل آقای حاج حسين قنبری قائم تعلق دارد.